Presbyopie

  • Není Vaše vidění to co bývalo?
  • Máte potíže při čtení nebo při práci na počítači?
  • Nemůžete už tak snadno přečíst jídelní lístek v restauraci?

Jedná se o první příznaky presbyopie – naprosto přirozeného procesu vývoje vidění, který se týká každého po 40. roce věku. Čočka ve Vašem oku pomalu ztrácí svou elasticitu a klesá její schopnost akomodace – není schopna zaostřit. Pokud v blízké době nenavštívíte očního lékaře nebo optometristu a nepořídíte si brýle se správnou korekcí, mohou se k vašim problémům s viděním přidat ještě např. bolesti hlavy a únava očí.

 

brýlové čočky bifokální

 

Řešení presbyopie:

Jednoohniskové brýle na čtení

  • s těmito brýlemi uvidíte pouze na blízko. S brýlemi na blízko je vidění do dálky neostré - abyste viděli do dálky, musíte brýle sundat nebo se dívat mimo ně, brýle tak trpí a vyžadují častější opravy.

Bifokální brýle

  • bifokální brýlové čočky jsou rozděleny na dvě části – spodní část je určena pro vidění do blízka, horní část pro vidění na dálku. Tato variata korekce také není ideální, neexistuje zde vidění na střední vzdálenost (počítač, TV...). Navíc tyto brýle nevypadají esteticky a při střídání pohledu do různých vzdáleností dochází ke skoku obrazu.

Multifokální brýle

  • toto je nejdokonalejší řešení zlepšení Vašeho vidění na všechny vzdálenosti bez nutnosti sundavat nebo střídat brýle. Jsou estetické, řeší korekci všech očních vad, přechod mezi jednotlivými vzdálenostmi je plynulý a tím Vaše vidění je pohodlné a ostré v každé situaci.

 multifokální brýle

 

Tzv. kancelářské brýle

  • tyto brýle jsou určeny ke korekci do blízka a na střední vzdálenost. Přechod mezi pohledem do blízka a na střední vzdálednost je plynulý, nedochází zde ke skoku obrazu, zorné pole na obě vzdálenosti je velmi široké. Proto jsou tyto brýle velmi oblíbeným řešením korekce presbyopie.   

 

VYZKOUŠEJTE SI MULTIFOKÁLNÍ BRÝLE

Obáváte se pořídit si multifokální brýle? Máte strach, že si nezvyknete? Obav i strachu Vás zbavíme.

Na nejnovějším simulátoru vidění Vám předvedeme pohled přes multifokální brýle, porovnáte si pohled přes levnější i dražší variantu brýlových čoček. A to vše ještě před nákupem Vašich brýlí....

A NAUTILUS toho dokáže mnohem více. Ponořte se do virtuální reality, nic to nestojí...

 

  Image

Eyezen - brýlové čočky určené  pro práci před obrazovkou

Brýlové čočky pro aktivní uživatele ve věku 20 - 40 let. Výrazně Vám uleví při práci před obrazovkou. V kombinaci s povrchovou úpravou Crizal Prevencia Vám navíc chrání oči před škodlivým modrofialovým zářením.

VARILUX X series

Nejnovější multifokální čočky umožňující ostré vidění na několik vzdáleností, a to i v pohybu.

              Image