Dětské brýle 

Nabízíme cenově dostupné a kvalitní brýle i pro nejmenší zákazníky. Dbáme na to, aby brýle byly nejen korekční pomůckou, ale především aby se v nich Vaše dítě cítilo dobře a nemuselo se za ně stydět. 

                                               brýle pro děti

Na výběr obruby pro Vaše dítě si udělejte více času, je totiž velmi důležité, aby obruba byla vybrána tak, aby dítěti co nejdokonaleji seděla. Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně, každý člověk má určité požadavky, ke kterým je třeba přihlédnout. Bylo by vhodné, aby i Vaše dítě mělo možnost říci k obrubě své, i když Vy samozřejmě máte hlavní slovo. Vybírat můžete z obrub kovových nebo plastových. Kovové obruby jsou lépe upravitelné - sedla, která se opírají o nos, se dají dětskému nosíku dobře přizpůsobit. 

                      brýle pro holky                    brýle pro kluky

Brýlové čočky do dětských obrub doporučujeme vždy plastové, u skleněných čoček totiž hrozí jejich rozbití a také poranění oka. Stejně jako dospělým zákazníkům i Vašim dětem doporučujeme čočky s antireflexní úpravou. Ta zajišťuje vidění bez odlesků.

Při korekci větší zrakové vady je možné vybírat i z čoček s vyšším indexem lomu, tzn. ztenčených a tím i lehčích. Nejedná se ale o nutnost, k tomu aby brýle i ve vyšších dioptriích vypadaly krásně stačí, abychom Vám pomohli s výběrem vhodné obruby a poradili s výběrem těch nejvhodnějších brýlových čoček. 

Protože se mnoho rodin věnuje sportovním aktivitám, nabízíme i Vašim dětem sportovní sluneční brýle v jejich dioptriích. Takové brýle jsou velmi pružné a přitom pevné, dětem výborně sedí, ale především chrání zrak toho nejcennějšího, co máte - Vašich dětí. 

  Image

  Proč byste měli dětem pořídit sportovní brýle?

Protože žádné dítě by nemělo být znevýhodněno tím, že trpí zrakovou vadou. Je dokázáno, že školáci, kteří mají oční vadu, ale při sportu a při tělesné výchově brýle nenosí, dosahují výrazně horších výsledků než děti, které oční vadou netrpí nebo na sport brýle nosí. Poruchy vidění také mohou být příčinou zranění či úrazu při sportu.

Pokud tedy nechcete, aby Vaše dítě mělo horší výsledky než ostatní, nebo se při sportu zranilo, navštivte nás, a my Vám s výběrem sportovních brýlí rádi pomůžeme. Obruby vhodné pro sport jsou velmi pružné, měkké a lehké, velmi dobře sedí, nebudou Vás stát celé jmění, a především – Vaše dítě bude sportovat mnohem raději.

........................................................................................

Okluzory

V případě, že oční lékař doporučil Vašemu dítěti nosit okluzor, můžete volit mezi nalepovacími nebo látkovými okluzory. Látkové okluzory jsou vhodné pro všechny typy obrub, nejsou v přímém kontaktu s očním víčkem a zaručují tak větší pohodlí. Aplikace tohoto okluzoru je velice jednoduchá a pro dítě naprosto bezbolestná.  Nalepovací okluzory si můžete vybrat z více variant - Opticlude, Pro-ophta nebo Ortopad. 

 

   okluzor červený    okluzor zelený   levý a pravý okluzor  

            okluzory             Image